stemningsbilde
FORSIDENYHETERARRANGEMENTERORGANISASJONBILDERSPEIDERENDEBATTPRESSEENGLISH

Inspirerende på Lederløft (01.09.10)

200 speiderledere og rovere fulgte oppmerksomt med på Cato Zahl Pedersens foredrag på...

Ivrige dugnadsarbeidere har vendt hjem (31.08.10)

1400 dugnadstimer på ti dager, kan 14 speidere fra hele landet, på dugnadsleir i Ny-Ålesund...

Siste sjanse til melde inn kandidater (31.08.10)

Om to måneder er det Speiderting i Lyngdal. Har dere gode kandidater til speiderstyret og...

Denne gjengen skal lede den rekordstore jamboree-gjengen til Sverige! (30.08.10)

660 små og store har meldt seg på til verdensleiren i Sverige neste år som starter 27. juli...

Siste mulighet til å søke Frifond (30.08.10)

Tirsdag 31. august er siste sjanse til å søke Frifond-støtte til speidergruppa i år.

Starter opp speidergruppa igjen (26.08.10)

Etter å ha ligget nede en liten stund, starter Brumunddal speidergruppe opp igjen i høst....

Bestill vervemateriell (24.08.10)

Forbundskontoret sender ut gratis vervemateriell til speidergrupper som har lyst på nye...

Marit Engdal (til høyre) og Anders Myhr Nielsen (midten) var med i troppsledelsen på forrige verdensspeiderleir.

- En opplevelse for livet!

Publisert: 08.02.2010 kl. 10:48 - sist oppdatert: 08.02.2010 kl. 15:02

Det nærmer seg søknadsfrist for deg som vil være med i troppsledelsen på World Scout Jamboree 2011. Har du ikke bestemt deg ennå? Les hva tre som var med sist synes:

Line Murud Andersen (25) fra 17. Oslo Kampianerne er med i den norske kontingentledelsen for World Scout Jamboree 2011. Hun  var med som troppsleder i England i 2007:

- Jeg hadde deltatt på jamboreen i Chile som speider, og i Thailand var jeg med som som IST (International Service Team). Egentlig søkte jeg om å få være med som troppsassistent i England, men jeg fikk tilbud om å bli troppsleder og valgte å si ja.

- Det var utrolig spennende og utfordrende å være troppsleder for en gjeng med speidere jeg ikke kjente fra tidligere. Men etter samlinger i forkant av jamboreen, og så på leir sammen i nesten to uker, så ble vi veldig godt kjent med hverandre. Mange av oss holder fremdeles kontakten. Har du sjansen, så bli med i troppsledelsen. Det er en opplevelse for livet!

Speiderstyremedlem Marit Engdal (24) fra Sætre speidergruppe deltok som troppsassistent: - Jeg hadde i utgangspunktet tenkt å være med som IST i England, men ble spurt om jeg ville være troppsassistent istedet. Jeg sa ja, og det var et godt valg! Som troppsassistent får du et unikt innblikk i selve jamboreen, og du får dele opplevelsen med dem jamboreen hovedsaklig er ment for, nemlig speiderne! Til dem som er i tvil om hvilken rolle de ønsker å ha under jamboreen, så anbefaler jeg det å være troppsassistent på det sterkeste!

Anders Myhr Nielsen (33), Kjelsåsspeiderne, var også troppsleder på forrige jamboree:
- For meg var det en liten stund siden jeg hadde vært i troppsledelsen i gruppa mi, så da var dette en perfekt anledning for å bygge opp en bra og fungerende tropp for en kort periode - og samtidig oppleve det største speiderarrangementet som finnes.

- Vi ble godt kjent med troppen i forkant av reisen - og vi hadde det rett og slett fantastisk gøy sammenhengende i tre uker da vi dro til England. Vi fire som var i troppsledelsen var også veldig samkjørte og enige om hvordan troppen vår skulle være. Delta gjerne med sammen med en eller flere du kjenner fra før!

Vil du følge oppfordringen fra disse og bli med som troppsleder eller troppsassistent i 2011, så søk her innen 15. februar!


Tekst: Kirvil KaasaFoto: NSF arkivUtskriftsvennlig versjon
Søk i speiding.no
Googlesøk i speiding.no
Speidermuseet
Norsk Speidermuseum gjør speiderhistorien levende. Nå har museet nye nettsider!

Sjekk dem her.
Speidersjefen blogger
Speidersjef Lars Atle Andersen blogger om det meste mellom himmel og jord.

Sjekk ut bloggen her.
Forbundsmerket
På våre ressurssider om profilprogrammet kan du laste ned forbundsmerket, maler for brevark, presentasjoner og lese mer om bruk av farger og fonter.

Ta meg til profilsidene.
Samarbeidspartnere
Norges speiderforbund | Besøksadresse: St. Olavs gate 25, 0166 Oslo | Postadresse: Postboks 6910 St. Olavs plass, 0130 Oslo | 22 99 22 30 | nsf@speiding.no